Rakovina prsu u mužů

Rakovina prsu je tradičně považována za výhradně ženské onemocnění, protože je u žen přibližně stokrát častější než u mužů, ale postihuje i mužskou část obyvatelstva.

Ohroženi jsou nejčastěji muži ve věku 60 až 70 let. Mezi rizikové faktory nádorového bujení prsu u mužů patří:

Nejčastějším příznakem onemocnění je nebolestivá bulka, kterou lze nahmatat v prsu. Někdy se však hmatný útvar může vyskytovat i v podpaží a je většinou nerovného povrchu, nepravidelného tvaru a tvrdší a tužší konzistence. Dalším příznakem může být vtažení bradavky nebo krvavý výtok. Ke stanovení diagnózy se provádí kombinace mamografie a ultrazvukového vyšetření s ohledem na věk klienta.

Objednat se na preventivní mamografické vyšetření

 
 
  
  
 
 
 

Odesláním zprávy berete na vědomí poučení uvedené v tomto souboru, kde se nachází souhlasy se zpracováním osobních údajů pro pracoviště:Budějovická, Vysočany a Benešov u Prahy str.1, Zahradní Město str. 2.

Jak nakládáme s osobními údaji si můžete přečíst zde Prohlášení o ochraně osobních údajů

Prosíme vás

Tento formulář slouží pouze pro objednání na preventivní mamografické vyšetření. Pro ostatní vyšetření využijte telefonický kontakt.

Mamografické vyšetření je možné absolvovat od 45 let, a to každé dva roky (ani o den dříve). Klientky pojišťovny OZP mají mamografický screening hrazený pojišťovnou od 40 let věku.

Do 45 let věku je možné absolvovat ultrazvukové vyšetření.

Při nálezu bulky či jiném problému je třeba přijít se žádankou od svého praktického lékaře nebo gynekologa.